Poslední šance pro předčasné volby. Nikdo je ale nechce

Autoři: Petr Holub, Kateřina Eliášová | 30.12.2009 15:20

Důsledek odložených voleb? Vyhozenené miliony za kampaň a chaos ve sněmovně

zpět na článek

Příspěvky do diskuze se musejí týkat tématu. Vulgární příspěvky a příspěvky, které nemají nic společného s tématem, budou vymazány.

 • (matematik IP:[94.113.0.*], 30.12.2009 18:14) | nahlásit příspěvek

  Právě se chystám na protest proti útlaku vědecké inteligence oznámit, že se vzdávám svých titulů, počínaje prom. fyz., kandidát věd čili CSc (celkom spokojený cigán), RNDr (nejprve zrušený a potom obnovený, když si absolventi Vokovické Sorbonny - VUMLu vydobyli tituly RSDr neboli doktor politických věd), DrSc odmítnout nemusím, ten mi zarazila KSČ a ROH, docent a vysokoškolský profesor.

  Odůvodnění je prosté: Nejenže nechci, aby mne známí považovali za rychle kvašeného, ale tyto tituly jsou mi v České republice úplně na kočku. Nenesou žádnou vážnost ani slušný příjem. Ten mi doma nikdy nepřekročil hranici 14 tisíc Kč. Když soc. dem. přidala peníze vědcům, což by v mé kategorii znamenalo příjem hrubá ruka 30 tisíc, bylo mi už 65 let a tak jsem byl poslán do nucené penze. Ač jsem stále publikoval na mezinárodní úrovni, byl mi snížen úvazek na 20 procent, tedy kolem čtyřech tisíc.
  Když jsem se vzbouřil, protože můj výkon je vysoce nadprůměrný, odpověděla mi odborová organizace, že si ústav mé práce stále váží (do výše 4 tisícovek), ale že je věda podfinancovaná a jsou potřeba peníze pro mladá, nadějná vědecká embrya. Realita je ovšem taková, že v mé kanceláři sedí a peníze na mně ušetřené pobírá namyšlený ruský emigrant.

  Zato v zahraničí (tedy v tom rozumném) se mne nikdo nikdy na mé tituly neptal, posuzován jsem byl vždy podle práce. To znamenalo hodnocení ve výši zhruba šesti tisíc korun za hodinovou přednášku.

  Za šest let práce v cizině, z toho čtyří roky na Fij

 

Rok v obrazech: demise, atentáty, smrt krále, vajíčka a chřipka

LEDEN ÚNOR BŘEZEN DUBEN KVĚTEN ČERVEN ČERVENEC SRPEN ZÁŘÍ ŘÍJEN LISTOPAD PROSINEC
 

1999 – 2021 © centrum holdings O nás | Volná místa | Reklama | Všeobecné podmínky | Nápověda | Služby firmám

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu centrum holdings zapovězeno.