Štěpánek: Kdybych se dál cítil jako letos, hraju do 50

13:55 | 23.12.2009
Jaroslav Šindelář
roč-daviscup

 

Praha, Barcelona - Česká tenisová jednička Radek Štěpánek sice zakončila sezonu dvěma porážkami ve finále Davis cupu, ale ani tento dílčí neúspěch nemohl zastínit, že jednatřicetiletý tenista prožil jednu z nejlepších sezon v kariéře.

"Teď musím udělat všechno pro to, abych se dokázal připravit co nejlépe pro příští sezonu, zvlášť když mi úvod té letošní tolik vyšel," řekl Štěpánek po prosincové porážce 0:5 od obhájců titulu ze Španělska.

Aktuálně.cz: Radku, jak se cítíte po tak náročné sezoně?

Sezona byla kvůli Davis Cupu opravdu dlouhá. Já jsem normální člověk, ne stroj. Ale úspěch v této soutěži je pro mě všechno a na něm mi letos opravdu hodně záleželo.

Čtěte také:
Historická výhra: Češi jsou ve finále Davis Cupu
Proč jsou Češi ve finále Davis Cupu? Tady jsou důvody 

A.cz: Nedávno jste řekl, že se budete rozhodovat o pokračování kariéry vždy až na konci sezony. Jaké je tedy vaše rozhodnutí?

Kdybych se cítil každý rok jako letos, tak budu hrát klidně do padesáti. Takhle ale svět a tělo nefunguje, takže budu rád za každý rok, který budu moci absolvovat v takovéhle kondici. Čím déle se budu moci udržovat, tím se bude prodlužovat moje kariéra. Jestli mám ještě na jeden, na dva, na tři, na čtyři roky, to se ještě uvidí.

FotogalerieObrazem: Radost, šampaňské a dojetí. Češi jsou ve finále Davis Cupu

 

A.cz: Letošní úspěch v Davis cupu obrovsky zvedl zájem o český tenis. Myslíte, že vydrží?

Jsme namlsaní úspěchem. Chyběl jen krůček k vysněné salátové míse. My se příští rok pokusíme tento výsledek minimálně zopakovat a možná udělat i ten krůček navíc, co nám teď k výhře chyběl. Musíme ale začít pokorně od prvního kola, zápas od zápasu, protože tohle bude historie. Zápas v Belgii proto nesmíme za žádnou cenu podcenit.

A.cz: Vnímáte zvýšený zájem o tým i vy sám?

Lidé píší, že se nám moc povedlo něco, co je neskutečný. Podpory fanoušků si moc ceníme a tímto moc děkujeme. Z Ameriky do Barcelony volal dokonce i Ivan Lendl. Říkal, že to je škoda, ale přesto gratuluje ke skvělému úspěchu. Je pro nás obrovská motivace, už nechceme, aby lidi u nás čekali na finále zase 29 let.

A.cz: Jak s odstupem času vnímáte porážku od Španělů?

Samozřejmě jsem zklamanej, ještě abych nebyl. Bohužel se nepovedlo k té míse dostat. Ale musíme zvednout hlavu a uznat, že byl soupeř lepší. Snažili jsme se alespoň v deblu utrhnout bod, ale to se nepovedlo a je to pryč.

A.cz: O ztrátě naděje na zisk poháru se rozhodlo už po sobotní čtyřhře. Ta přitom byla spolu s Tomášem Berdychem dosud vaší největší zbraní…

Přiznávám, že problémem byla má tehdejší únava po prvním, pátečním zápase s Ferrerem. Verdasco s Lópezem byli víc odpočatí než my. V pátek jsem v hale seděl i s čekáním na dopingovou kontrolu do dvou do rána. Tělo to cítilo, měl jsem strašidelně pramálo času, ale věděl jsem, že na to musím zapomenout a rvát se o další bod. Ale nevyšlo to.

A.cz: Nemrzí vás, že jste pak už nehrál s Rafaelem Nadalem?

Každý je k poražení, i Nadal, ale teď už to je jedno. Taky jsme mohli vést my, kdybych vyhrál s Ferrerem, a my pak měli psychickou výhodu, ale to jsou jen kdyby. Španělé byli prostě lepší a je potřeba se před nimi sklonit a pogratulovat jim.

FotogalerieKonec nadějí: Španělsko vyhrálo i čtyřhru a slaví obhajobu Davis Cupu

A.cz: Španělé nakonec vyhráli 5:0. Vypovídá to o jejich současné dominanci nad zbytkem světa?

Španělsko má čtyři tituly a pět finálových zápasů za devět let, hodně jejich hráčů hraje na špičce, takže si myslím, že silný by byl i jejich B-tým. A to je obrovská výhoda, protože my hrajeme ve špičce jen dva. Navíc oni už umí hrát dobře na všech površích, už ne jen na antuce. A k tomu mají Nadala.

A.cz: Když se časem řekne finále Davis cupu: co si z Barcelony budete nejvíc pamatovat?

Určitě zklamání hned po finále, ale pak radost z celkového úspěchu a spontánní fanoušci v hale. Bylo to tam elektrizující. Dole byl takovej kravál a atmosféra neuvěřitelná. Těžko se to popisuje. Takhle by to mělo být pokaždé. Hrát tenis před takovou kulisou je prostě krása.

Wiki


 
 
 

Diskuse: Ročenka - Davis cup, tenis

Číst vše

Celkem 18 příspěvků,
poslední 02. 01. 2010 19:25

Příspěvky do diskuze se musejí týkat tématu. Vulgární příspěvky a příspěvky, které nemají nic společného s tématem, budou vymazány.

 

Rok v obrazech: demise, atentáty, smrt krále, vajíčka a chřipka

LEDEN ÚNOR BŘEZEN DUBEN KVĚTEN ČERVEN ČERVENEC SRPEN ZÁŘÍ ŘÍJEN LISTOPAD PROSINEC
 

1999 – 2024 © centrum holdings O nás | Volná místa | Reklama | Všeobecné podmínky | Nápověda | Služby firmám

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu centrum holdings zapovězeno.