2009: Rok, kdy české filmy byly extrémně špatné

Autor: Kamil Fila, Kamil Fila | 29.12.2009 23:01

Vše se upravuje pro obrazovku a nenáročný vkus

zpět na článek

Příspěvky do diskuze se musejí týkat tématu. Vulgární příspěvky a příspěvky, které nemají nic společného s tématem, budou vymazány.

  • (Uggi IP:[213.220.242.*], 30.12.2009 9:48) | nahlásit příspěvek

    přehledné shrnutí se mi velmi zamlouvá.Tohle se mi pane Fila,moc dobře četlo.
    Takže mudrlanti, doufám , že teď uznáte , že Fila umí recenzovat v mnoha polohách. Tuhle, jste mu vyčítali frackovitost, tak teď ho máte srozumitelného a pragmatického. Já mám z něho radost z kluka "šiškovného".
    Utvrdilo mě to v tom, že není nutné chodit na české filmy do kina. Úplně stačí si počkat až je uvede televize. A přesto, nikdo z nás zatím neumí odhadnout, který z těch filmů zůstane v podvědomí diváků a který naprosto zapadne. V současné době mám osobní averzi na Protektora, nevylučuji ale , že se to časem změní. Jen mi udělá dobře, když nezjíská nominaci na Oskara. Tak vymazlenej jako byly ty 3 filmy , které Oskara získaly, opravdu není . A taky se plně stavím za názor, že divácky úspěšný film není vždy filmem kvalitním. Točit film a kalkulovat jen s tou diváckou úspěšností, je asi pro jeho kvalitu nesmírně omezující. Krásně se to provalilo u 3 sezon v pekle. Tam teda tlačily silně na pilu na tu diváckou úspěšnost. Ale ten prášek možná chvíli voněl (jak dlouho mu ta vůně po otevření vydrží, toť otázné) ale nikdy nepral.
    A herci, ti jsou rádi , že mají práci a za prachy zahrají i kašpárka ve výloze. Na nějaké vybírání podle scénáře v našem malém filmovém rybníku asi pro herce moc prostoru není. Přitom v divadlech je z čeho vybírat. Nechápu proč to Ti režiséři tahají, tu ze Slovenska, tu z Polska ? Takových vyzáblin jako v Protektorovi nebo v 3 sezonách v pekle je na našich scénách d

 

Rok v obrazech: demise, atentáty, smrt krále, vajíčka a chřipka

LEDEN ÚNOR BŘEZEN DUBEN KVĚTEN ČERVEN ČERVENEC SRPEN ZÁŘÍ ŘÍJEN LISTOPAD PROSINEC
 

1999 – 2022 © centrum holdings O nás | Volná místa | Reklama | Všeobecné podmínky | Nápověda | Služby firmám

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu centrum holdings zapovězeno.